|   On-line: 26

Radomiak Radom z 13. triumfem w sezonie
Konfrontacja Radomiaka Radom z Odrą Opole otworzyła drugą setkę spotkań, w których jako szkoleniowiec Zielonych poprowadzi Dariusz Banasik. Było to udane wejście, bowiem Zieloni wygrali 1:0 i wrócili na trzecie miejsce w tabeli

Radomiak do meczu z niewygodnym, mierzącym w strefę barażową rywalem, przystąpił bez pauzujących za kartki Leandro Rossi i Mateusza Radeckiego. Koledzy z zespołu zapewniali jednak, że zrobią wszystko, żeby trzynasty triumf w sezonie padł ich łupem. Pierwsze minuty spotkania ekipy poświęciły na poznanie siły rywala tego dnia i dopiero niemal po kwadransie w polu karnym gości zrobiło się niebezpiecznie po wrzutce Damiana Jakubika. Golkiper gości był jednak na posterunku.

W miarę upływu czasu Zieloni coraz odważniej poczynali sobie w okolicach pola karnego gości. Damian Gąska i Miłosz Kozak podrywali kolegów do odważniejszych ataków, ale defensorzy Odry mądrze je rozbijali. W 25. minucie wydawało się, że już nic nie uchroni gości od straty bramki, ale tym razem z kilku metrów chybił Karol Angielski. Chwilę później nieznacznie przestrzelił Patryk Mikita i gol dla Radomiaka wydawał się tylko kwestią czasu. W 44. minucie, Gąska, gdy strzelał z ośmiu metrów, nie mógł się pomylić. A jednak... Wynik przed przerwą się nie zmienił.

Po wznowieniu gry Zieloni kontynuowali ataki, ale duchy pierwszej połowy wracały z kolejnymi minutami. Szczególnie Miłosz Kozak nękał rywali, ale tego dnia, jakby brakowało mu wsparcia z drugiego skrzydła od pauzującego Leandro. Ależ nosa miał szkoleniowiec, posyłając do gry w 64. minucie Filipe Nascimento. Już 120 sekund później odwdzięczył się golem! A po huraganowych atakach gospodarzy w 70. minucie powinno być już co najmniej 3:0. Tego dnia jednak celowniki piłkarzy z Radomia nie były zbyt dobrze ustawione, więc wygrali z Odrą najmniejszą różnicą.

Tymczasem, Drogi Fanie Radomskiego Sportu, nie czekaj dłużej, żeby zasiąść na Trybunie Fanów LEO. Proces tworzenia publikacji o historii Brazylijczyka o zielonym sercu pt. LEO #Legenda nabiera tempa i włącza się w niego co raz większe grono sympatyków futbolu, byłych trenerów i piłkarzy. Także Ty możesz się do niej dołączyć, a Twoje nazwisko bądź ksywka znaleźć się w publikacji na Trybunie LEO's Fans, uwiecznionej na kartach tej unikatowej publikacji. Przy okazji wesprzesz m.in. młodych piłkarzy i stowarzyszenie kibiców Radomiaka! . Kliknij i dołącz TUTAJ

RADOMIAK RADOM - ODRA OPOLE 1:0 (0:0)
Bramki:
Nascimento (66.)
Radomiak: Kochalski - Jakubik, R. Rossi, Cichocki, Abramowicz, Kaput, Karwot, Kozak, Gąska (90. Bogusz), Mikita (64. Nascimento), Angielski (85. Sokół)
Odra: Kuchta - Żemło, Wypych, Niziołek (77. Kort), Janus (77. Surzyn), Czapliński (77. Żak), Matuszewski, Szrek, Drewniak, Piech (71. Wróbel), Nowak (81. Mikinić).

Data: 2021-04-24 18:27:18 | Kategoria: Piłka Nożna / 1 liga | Odwiedzin: 2678

Nowa miotła w Prochu Pionki! 24-09-2024

Zdzisław Radulski już oficjalnie ma swoją ulicę 24-09-2024

Aleksander Ruta triumfem w Zielonej Górze zapewnił sobie miejsce na podium! 24-09-2024