|   On-line: 44
 
Jacek Kacprzak: Sport ma być przygodą życia!
Jacek Kacprzak, to jedna z ikon lokalnego futbolu. Obecnie, m.in. wiceprezes Delegatury Radom MZPN, oddał się pracy z młodzieżą. Ostatnio poprowadził do triumfu w wakacyjnym turnieju "Z podwórka na stadiony" ekipę młodych piłkarzy Radomiaka. Spotkanie stanowiło okazję do wyjątkowego podsumowania jego dotychczasowej pracy z młodzieżą i spojrzenia na jej wyjątkowy aspekt przygotowania chłopców do dojrzałego życia.

Praca z młodzieżą potrafi nieźle rajcować nawet tak doświadczonego piłkarza, jak Jacek Kacprzak...
- Zdecydowanie tak. Jako trener seniorów nie pracuję już blisko dziesięć lat, chociaż miałem sporo propozycji do objęcia zespołów. W pewnym momencie swojej przygody z futbolem odkryłem, że młodzież jest esencją tej dyscypliny.

W tej pracy stawiane są jednak zupełnie inne wymagania
- Od początku byłem świadomy, że praca z młodzieżą (Jacek Kacprzak prowadzi obecnie szkolenie w roczniku 2007 Akademii Radomiaka) jest niezwykle wymagająca. Niesie jednak ogromny potencjał, a satysfakcji, jaką daje, nie da się opisać słowami.

Pana podopieczni wracają czasami do osiągnięć i czerpią z występów swojego opiekuna?
- Cieszę się, że swoje doświadczenie mogę teraz spożytkowac na pracę z tak fajnymi piłkarzami. Oczywiście czasami "odpalaliśmy" na youtubie jakieś filmiki z historycznych występów, ale tylko wtedy, gdy ktoś o nie pytał. Młodzi piłkarze to inne pokolenie, nowa generacja. Mają świadomość, że trzymają we własnych rękach losy swojej kariery i na niej budują własną historię.

Piłkarskie życie naznaczone jest jednak wieloma wyrzeczeniami i presją. Nie wszyscy to wytrzymują, uciekając niekiedy w uzależnienia...
- Historia zna wiele takich przypadków. Szkoda piłkarzy, którzy przez alkohol czy narkotyki zaprzepaścili dobrze zapowiadające się kariery. Dlatego my mocno współpracujemy ze szkołami oraz z nauczycielami. Gdy pojawiłby się sygnał o jakimkolwiek zagrożeniu i wychwycilibyśmy go, z pewnością wszyscy zrobiliśmy co w naszej mocy, żeby takiego młodego człowieka ze szponów pojawiającego się zagrożenia wyrwać.

Żeby takich sygnałów nie zagłuszyć, zapewne więc dużo rozmawiacie o tym, że życie to nie tylko sport?
- W pracy z młodzieżą kładziemy nacisk na wychowanie poprzez sport. Oczywiście wpajamy wszelkie zasady dotyczące funkcjonowania w codziennym życiu profesjonalnych sportowców, przekonujemy o wartości stylu życia wolnego od nałogów, jednocześnie nie zapominając o obowiązkach związanych ze szkołą. Staramy się przygotować dojrzałych i pełnowartościowych piłkarzy, którzy w życiu, zarówno prywatnym, jak i zawodowym, będą wiedzieli czego chcą i wybierali odpowiedzialnie.

Czyli zachęcamy wszystkich młodych radomian, żeby wykorzystując okres trwających wakacji, zdecydowanie stawiali na sport?
- W grupie młodych piłkarzy, z którą mam przyjemność współpracować stawiamy na integrację, sport jako formę oderwania się od komputerów czy wspominanych wyżej zagrożeń. Najważniejsze jednak, to nie wytwarzać wokół wyniku zbyt dużej presji, ciężko pracować i traktować to jako niepowtarzalną przygodę życia, w której można w niewyobrażalny sposób rozwinąć się. I tego życzę wszystkim, którzy w najbliższym czasie zdecydują się podjąć wszelkie aktywności fizyczne.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!


Data: 2021-08-02 11:26:14 | Kategoria: Piłka Nożna / Młodzież | Odwiedzin: 1657
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Dołączyłeś już do LEO#legenda? To jedna z ostatnich szans! 21-10-2021
 
Skrzatki AT Masters Drużynowymi Mistrzyniami Województwa 21-10-2021
 
Sebastian Warda nowym środkowym Czarnych Radom 21-10-2021
 
FUTBOLOWY WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY 21-10-2021
 
Oskar Przysucha zdobywcą Mirax Pucharu Polski 20-10-2021
 
Kolejny ligowy bój Radomiaka w poniedziałkowy wieczór 20-10-2021
 
Zgłoś drużynę do rozgrywek Radomskiego NBA! 20-10-2021
 
W środę poznamy triumfatora w Mirax Pucharze Polski 19-10-2021
 
Bracia Bal zadebiutowali w światowym finale kartingowców 19-10-2021
 
Wojownicy z Pionek z cennymi trofeami 19-10-2021
 
Dariusz Banasik: - Chcieliśmy wygrać na Jagiellonii... 19-10-2021
 
Radomiak wywalczył jeden punkt w Białymstoku 18-10-2021
 
Telewizja Polska robi program o Akademii Radomiaka Radom 18-10-2021
 
Worek medali reprezentantów RKSW Oyama Karate 18-10-2021
 
Varsovia Warszawa za mocna dla PreZero APR Radom 17-10-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl