|   On-line: 26

Worek medali radomskich lekkoatletów na Podlasiu
Osiem medali, w tym cztery z najcenniejszego kruszcu, wywalczyli lekkoatleci RLTL Optima Radom podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS 2022. W Białymstoku, w klasyfikacji drużynowej, radomski team otarł się o podium...

W tym roku najlepszą ekipą okazali się lekkoatleci KS Stali Ostrów Wlkp., którzy uzbierali 17 "krążków". Z 11 na drugim miejscu była ekipa AML Słupsk. Trzeci LKS Vectra Włocławek miał taki sam dorobek pod względem ilości co radomianie. Miejsce na podium wywalczył jednak z racji na jeden więcej srebrny medal...

Radomianie zdobyli w sumie cztery złote medale, dwa srebrne i dwa brązowe.

Mistrzostwa Polski LZS a RLTL Optima Radom prowadzi po pierwszym dniu. Julia Adamczyk i Wiktor Janduła (na zdjęciu) po raz drugi osiągnęli wynik minimum na Mistrzostwa Europy. Na najwyższym stopniu podium stanęli także Julia Walczak i Adam Bajorski na długich dystansach, Wiktoria Gadajska była druga na 100 m przez płotki, Piotr Abramczyk (2000 m przez przeszkody) i Hubert Kolasiński (110 m przez płotki) wywalczyli brązowe medale. Srebro zdobyła żeńska sztafeta 4x100 m.

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2022-06-05 21:54:36 | Kategoria: Inne / Lekkoatletyka | Odwiedzin: 1559

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (19-21 kwietnia) 19-04-2024

Nowa miotła w Polonii Iłża 18-04-2024

Siatkarka Radomki nie zagra już w TauronLidze 18-04-2024

Ruta w finale Iame Series Italy we Włoszech 18-04-2024

Martyna Kotwiła powołana na mistrzostwa świata. Powalczy o wyjazd na Olimpiadę! 18-04-2024