|   On-line: 45



 
Radomiak z historycznym triumfem w Szczecinie
Pogoń Szczecin, czyli kolejny uczestnik eliminacji Ligi Konferencji Europy, niezwykle podrażniony porażką z KAA Gent, był rywalem Radomiaka w niedzielne popołudnie. Do tej pory Zielonym z Portowcami w ekstraklasie wygrać się jeszcze nie udało, ale zrobili wszystko, żeby to zmienić i zapisali historyczny triumf na swoim koncie!


Radomianie nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala i podjęli rzucone przez niego oraz jego żywiołowo reagujących fanów rękawice. Mieli też coś do udowodnienia, bowiem w poprzednich sezonach wracali z dalekiej podróży z bagażem przynajmniej czterech goli.

Radomianie postanowili przyjąć gospodarzy wysoko. Na początku odrobinę zamieszania w ich szeregach defensywnych robił Kamil Grosicki, ale po jego dośrodkowaniach defensorzy Radomiaka robili co trzeba. A w 9. minucie to Rafał Wolski zdecydował się na strzał zza linii pola karnego i gdyby piłka szybowała nieco niżej, mogłaby po raz pierwszy zaskoczyć golkipera Pogoni. Dla rywali był to sygnał do jeszcze intensywniejszych ataków, a dla Radomiaka do inteligentnego wykorzystywania błędów rywali i wyprowadzania kontr. I po jednej z nich, w 20. minucie Zieloni, a konkretniej Lisandro Semedo, zanotowali pierwsze ekstraklasowe trafienie na boisku w Szczecinie. Nie minęło siedem minut, a Mateusz Cichocki po rzucie rożnym, wygrał w polu karnym pojedynek główkowy z rywalami i podwyższył wynik. Chwilę później, gdyby przy strzale z dystansu nieco lepiej przymierzył Donis, Pogoń nie miałaby już większych szans na podniesienie się z kolan.

Portowcy byli niezwykle przewidywalni, a tempo w jakim budowali akcje, pozwalało radomianom skutecznie je powstrzymywać. Ba, to piłkarze Radomiaka budowali groźniejsze akcje, ale po przerwie nie byli już tak skuteczni. Trzeba jednak też podkreślić bardzo dobrą dyspozycję bramkarza Radomiaka Alberta Posiadały, który kilkakrotnie wykazał wyższość nad Kamilem Grosickim i jego kolegami w bezpośrednich pojedynkach.

POGOŃ SZCZECIN - RADOMIAK RADOM 0:2 (0:2)
Bramki: Semedo (20.), Cichocki (27.)
Pogoń: Klebaniuk - Wahlqvist (76. Stolarski), Loncar, Malec, Koutris (63. Borges), Bichakhchyan (46. Zahović), Gamboa, Kurzawa (46. Wędrychowski, 63. Przyborek), Gorgon, Grosicki, Koulouris.
Radomiak: Posiadała - Grzesik, Cichocki, Rossi, Abramowicz, Semedo (82. Cestor), Donis (63. Castaneda), Alves, Wolski (63. Luizao), Machado (82. Kaput), Henrique (85. Rocha).
Data: 2023-08-13 14:48:41 | Kategoria: Piłka Nożna / Ekstraklasa | Odwiedzin: 1226
 




Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Filip Majchrowicz wraca do Radomiaka 23-06-2025
 
Będą baraże o utrzymanie w klasie A 23-06-2025
 
Rekordy radomianek w mityngu Halina Konopacka Classic 23-06-2025
 
. 21-08-2025
 
Oto nowy uczestnik rozgrywek V ligi - KS Warka! 21-06-2025
 
Lekkoatletyczne perełki rywalizowały na pikniku 21-06-2025
 
Zieloni po pierwszym treningu! Nowy defensor oficjalnie w teamie ze Struga 21-06-2025
 
Leandro zakończy piłkarską karierę w Radomiaku! 18-06-2025
 
Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęte! 18-06-2025
 
Remis KS-u Warka w pierwszym barażu 18-06-2025
 
Zamłyniaki nakręcają z sąsiedztwa dzieciaki! Zapraszają na mnóstwo zajęć 18-06-2025
 
Radomianki z historycznym mistrzostwem Polski! 17-06-2025
 
Młodzi sportowcy na start! Spotkajmy się na pikniku! 17-06-2025
 
Radomianki wypełniły minimum na europejski czempionat 17-06-2025
 
Radomscy dominatorzy podbili Wrocław 17-06-2025
 



Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl