|   On-line: 18 
Świetne tempo radomian podczas jednych z najważniejszych zawodów na świecie
Antoni i Franciszek Bal pokazali świetne tempo w jednej z najważniejszych imprez kartingowych na świecie, prestiżowym Super Finale serii Rok Cup na włoskim torze w Lonato.

Pochodzący z Radomia i reprezentujący barwy ekipy Parolin Kratki.com 13-letni Antoni Bal, który do Super Finału awansował dzięki zdominowaniu polskiej edycji Rok Cupu w klasie Expert, we Włoszech stanął do walki z 36-cioma dużo bardziej doświadczonymi rywalami z całego świata. Weekend na torze Lonato rozpoczął się dla młodego członka kartingowej Reprezentacji Polski bardzo pechowo, od groźnie wyglądającego wypadku w pierwszym biegu kwalifikacyjnym. Choć mało kto spodziewał się, że tej przygodzie wróci jeszcze w Lonato na tor, 13-latek nie tylko dzień później ponownie stanął do walki, ale też pokazał świetne tempo, kończąc dwa kolejne biegi na wysokim ósmym i jedenastym miejscu. Po zamieszaniu na starcie wielkiego finału starszy z braci Bal spadł na sam koniec stawki, ale był w stanie widowisko nie tylko dogonić, ale też wyprzedzić część rywali, mijając linię mety na 21. pozycji.

Ogromny potencjał pokazał w Lonato także młodszy z braci. 11-letni Franciszek był we Włoszech jednym z 72 kierowców klasy Mini, świetne tempo pokazując już w podczas treningów, drugi z nich kończąc na rewelacyjnym, piątym miejscu. Mimo nieco pechowych dwóch pierwszych biegów kwalifikacyjnych, młody radomianin w trzecim biegu wywalczył imponujące, piąte miejsce. Awansował dzięki temu do wielkiego finału, w którym rywalizowało tylko najszybszych 36 z 72 zawodników. Choć sam finał nie poszedł zgodnie z planem, to młody radomianin dojechał do mety na 34. pozycji, zbierając kolejne cenne doświadczenia w jednej z najmocniejszych klas kartingowych na świecie.

W grudniu bracia Bal zakończą sezon 2023 startując na włoskim torze Franciacorta w zawodach Rok Cup Festival. – Pokazaliśmy w ten weekend świetne tempo i wielkiego ducha walki, ale mieliśmy też sporo pecha – mówi Antoni Bal. – Mimo czwartkowego wypadku byłem w stanie wrócić na tor w piątek, ale do sobotniego finału musiałem startować z dalszej pozycji i w zamieszaniu na pierwszym okrążeniu spadłem na sam koniec stawki. Mimo dużej straty nie miałem zamiaru się poddawać. Byłem w stanie dogonić rywali i zyskać kilka pozycji. Choć ostateczny wynik w Super Finale nie oddaje pełni naszego potencjału, to jednak to był bardzo udany sezon, za który bardzo dziękuję całemu zespołowi, naszym partnerom i kibicom.

– Świetnie bawiłem się na torze w Lonato, choć zabrakło nam w ten weekend odrobiny szczęścia – dodaje Franciszek Bal, który do światowego finału awansował dzięki drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej Rok Cup Poland klasy Mini. – Mały błąd w pierwszym biegu kwalifikacyjnym okazał się bardzo kosztowny, ale byłem w stanie awansować do wielkiego finału dzięki świetnemu, piątemu miejscu w ostatnim biegu. W finale także pokazałem dobre tempo i zyskałem wiele pozycji, ale niestety po małym błędzie wyjechałem poza tor i na finiszu spadłem na koniec stawki. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z tego sezonu i dumny ze świetnej pracy, jaką wykonaliśmy razem z całym zespołem.
Data: 2023-10-16 09:59:29 | Kategoria: Inne / Sporty Motorowe | Odwiedzin: 778
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Kolejny duet piłkarzy w radomskiej Broni 06-07-2024
 
Kolejny udany występ Liliany Kołtun 05-07-2024
 
Aleksander Ruta coraz wyżej w Iame Euro Series 05-07-2024
 
Podwójne Mistrzostwo Polski Daniela Kwietnia 05-07-2024
 
Radomiak zgarnął triumf w wakacyjnym turnieju 04-07-2024
 
Radomiak pokonał w kolejnym sparingu Cracovię 03-07-2024
 
Martyna Kotwiła jedzie na Igrzyska Olimpijskie! 02-07-2024
 
Dobra woda, zdrowia doda 02-07-2024
 
Broń zakontraktowała pierwszych nowych piłkarzy 02-07-2024
 
Kolejny radomianin w HydroTrucku 02-07-2024
 
Wysoka frekwencja na pierwszych zajęciach Broni 01-07-2024
 
Radomiak podejmie Górnika Zabrze w piątkowy wieczór 01-07-2024
 
Kwartet przyjmujących w Czarnych Radom 01-07-2024
 
Pary półfinałowe wakacyjnego turnieju zdominowane przez ekipy Radomiaka 01-07-2024
 
Poznaliśmy ćwierćfinalistów turnieju "Z podwórka na stadiony" 28-06-2024
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl