|   On-line: 17 
Edukacja na szlakach Mazowsza 2023 na szóstkę!
Ponad 220 osób skorzystało z wyjątkowych wyjazdów, cyklu spotkań oraz zajęć tematycznych realizowanych w ramach projektu pn. Edukacja na szlakach Mazowsza 2023 – warsztaty i wycieczki dla dzieci i dorosłych.

Tegoroczny projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza polegał na zorganizowaniu serii warsztatów edukacyjnych dla młodych mieszkańców Mazowsza i ich opiekunów. Przygotowane zostały cykle zajęć specjalistycznych dla dzieci, w tym m.in. zajęcia naukowe z eksperymentami i doświadczeniami, zajęcia umuzykalniające, zajęcia matematyczno-logiczne oraz zajęcia edukacyjno-medialne. Dorośli spotykali się na warsztatach dla dorosłych i seniorów. Podczas nich mogli rozwinąć umiejętności wychowawcze, w tym dotyczące uczuć i nastrojów dzieci i młodzieży, umiejętności rozmowy z nimi, konstruktywnego chwalenia, zachęcania do samodzielności, zachęcania do współpracy oraz wzajemnego wsparcia i uwalniania od grania ról. Nie zabrakło również spotkań pogłębiających więzi pomiędzy uczestnikami projektu poprzez rozwinięcie sprawności manualnej.

- Najciekawsze dla mnie były spotkania podczas zajęć popularno-naukowych. Science laboratory to nie tylko nauka, ale także fajna zabawa. A dzięki tym zajęciom miałam niezapomniane wakacje - przekonuje jedna z uczestniczek, Małgosia Kiraga. Najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach laboratoryjnych, fizycznych, chemicznych i biologicznych. W czerwcu, lipcu i sierpniu uczestnicy zadania podczas zajęć warsztatowych szlifowali swoje umiejętności językowe. A w rozruszaniu szarych komórek pomogły zajęcia matematyczno-logiczne. - Naprawdę przekonałem się, że matematyka jest obecna w każdej dziedzinie życia i można się z nią zaprzyjaźnić - mówi Kuba Pluta.

Dzieci chętnie korzystały zajęć umuzykalniających oraz edukacyjno-medialnych. Kto wie, czy nie jednym z najważniejszych elementów projektu były warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze dorosłych. Dotyczyły one uczuć i nastrojów dzieci i młodzieży oraz umiejętnej komunikacji z nimi. Następnie uczestnicy zadania wzięli udział w warsztatach pogłębiających więzi poprzez rozwinięcie sprawności manualnej m.in. zajęcia artystyczne.

W ramach zadania zorganizowana została także seria wycieczek autokarowych szlakami Mazowsza. Ich uczestnicy mieli możliwość poznać historię, kulturę i tradycję miejsc, do których się wybrali. Gościli m.in. w warszawskim ZOO, Muzeum Domków dla Lalek, Muzeum Ludowych Instrumentów w Szydłowcu, w Muzeum w Zwoleniu i Czarnolesie, Parku Rozrywki w Julinku oraz Ogrodzie Botanicznym w Powsinie.

Udział we wszystkich wydarzeniach dla jego uczestników był bezpłatny. Za realizację projektu odpowiadało Stowarzyszenie Gramy Razem, a odbywało się ono w ramach realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.Data: 2023-11-27 09:37:15 | Kategoria: Inne / Pozostałe | Odwiedzin: 378
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Szachowe zmagania z historycznym przesłaniem 21-02-2024
 
Triumf Antoniego Bala w bokserskim debiucie 19-02-2024
 
Rekord życiowy i awans na mistrzostwa Europy Mateusza Kaczora! 18-02-2024
 
Martyna Kotwiła mistrzynią kraju, brązowa sztafeta pań 18-02-2024
 
Radomianin lekkoatletycznym mistrzem Polski! 17-02-2024
 
APR Radom nie ma limitów - teraz pobił wicelidera w Żorach 17-02-2024
 
Minimalna porażka HydroTrucku Radom w Poznaniu 17-02-2024
 
Radom na szlakach ekstraklasy - odbierz swój egzemplarz! 17-02-2024
 
Wyniki spotkań sparingowych w regionie 17-02-2024
 
Drogowiec Jedlińsk ze sparingowym triumfem i dwoma transferami 17-02-2024
 
Pilica Białobrzegi wygrała sparing i potwierdziła transfery 17-02-2024
 
Radomiak zwycięski w sobotnim sparingu 17-02-2024
 
Podwójny sprawdzian radomskiej Broni 17-02-2024
 
Trzysetowa przygoda Czarnych w hali ZAKS-y 17-02-2024
 
Koszmar Radomiaka w nowym roku trwa. Tym razem porażka z Pogonią Szczecin 16-02-2024
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl