|   On-line: 23

Katastrofa Radomiaka w boju z Cracovią w Krakowie
Radomiak w pierwszym tegorocznym meczu o punkty w PKO BP Ekstraklasie chciał się zrewanżować Cracovii za sierpniową porażkę na otwarcie stadionu Radomskiego Centrum Sportu. Ale ich plan na mecz w Krakowie runął już po kilkudziesięciu sekundach, a Zieloni zanotowali najbardziej dotkliwą porażkę w historii występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym...

Przed inauguracją tegorocznych spotkań, dużo mówiło się o konieczności zwiększenia intensywności gry Radomiaka. Zanim Zieloni zdążyli w Krakowie przekonać o skuteczności dotychczasowej pracy, ich plan został poturbowany. W drugiej minucie, za nieprzepisowe zagranie w środku pola z boiska wyleciał bowiem Leonardo Rocha. A niespełna pięć minut później, po rzucie rożnym, Paweł Jaroszyński, strzałem zza pola karnego otworzył wynik.

Po takich ciosach Zieloni długo nie mogli się pozbierać. A gospodarze tylko czekali na ich błędy i w 19. minucie duet Patryk Makuch - Benjamin Källman wykorzystał złe ustawienie Mike'a Cestora. Do siatki bramki Radomiaka strzałem w długi róg trafił ten drugi. Gdy po pół godzinie gry wydawało się, że najgorsze już za radomianami, zaczęli nawet szukać szans, by wrócić do meczu, Pasy znów zaskoczyły ich przetasowaniem w swoich szeregach. A akcję sfinalizował Makuch, który miał wepchnąć piłkę zmierzającą do bramki Zielonych. Po analizie sędziowie zapisali jednak trafienie na konto pełniącego w tym meczu funkcję kapitana Radomiaka, Dawida Abramowicza.

Zieloni w drugiej odsłonie podjęli rękawice, grali wysokim pressingiem, ale po kwadransie gry gospodarze znów wykorzystali swoją przewagę i kontynuowali punktowanie radomian. Co gorsza, pięć minut przed końcem kolejny zawodnik Radomiaka, tym razem Michał Kaput, otrzymał czerwoną kartkę.

Wynik 0:6 jest najwyższą porażką Radomiaka w historii jego występów w ekstraklasie.

CRACOVIA KRAKÓW - RADOMIAK RADOM 6:0 (3:0)
Bramki:
Jaroszyński (9., 90.+1), Källman (19.), Abramowicz (32. - sam.), Makuch (61.), Atanasov (65.).
Cracovia: Madejski - Kakabadze (70. Bochnak), Khita (46. Bitri), Skovgaard, Jaroszyński, Rakoczy, Sokołowski (63. Atanasov), Knap (63. Oshima), Källman (85. Bzdyl), Makuch.
Radomiak: Kobylak - Grzesik, Cichocki, Cestor, Abramowicz, V. Dias (46. Okoniewski), Luizao (66. Machado), Donis (66. Kaput), Wolski, Semedo (83. Leandro), Rocha.
Data: 2024-02-10 13:51:46 | Kategoria: Piłka Nożna / Ekstraklasa | Odwiedzin: 1254