|   On-line: 11




 
Rusza Edukacja na szlakach Mazowsza 2024
Rozpoczyna się realizacja wyjątkowego projektu pn. Edukacja na szlakach Mazowsza 2024 ? warsztaty i wycieczki dla dzieci i dorosłych. Wkrótce rozpoczną się pierwsze zajęcia dla najmłodszych oraz dorosłych. Dowiedz się, jak do nich dołączyć.

Tegoroczny projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza polega na zorganizowaniu serii warsztatów edukacyjnych dla młodych mieszkańców Mazowsza i ich opiekunów. Przygotowane zostały cykle zajęć specjalistycznych dla dzieci, w tym m.in. zajęcia naukowe z eksperymentami i doświadczeniami, zajęcia umuzykalniające, zajęcia matematyczno-logiczne oraz zajęcia edukacyjno-medialne. Dorośli spotykać się będą na warsztatach dla dorosłych i seniorów. Podczas nich będą mogli rozwinąć umiejętności wychowawcze, w tym dotyczące uczuć i nastrojów dzieci i młodzieży, umiejętności rozmowy z nimi, konstruktywnego chwalenia, zachęcania do samodzielności, zachęcania do współpracy oraz wzajemnego wsparcia i uwalniania od grania ról. Nie zabraknie również spotkań pogłębiających więzi pomiędzy uczestnikami projektu poprzez rozwinięcie sprawności manualnej.

Zorganizowana zostanie także seria wycieczek autokarowych szlakami Mazowsza. Ich uczestnicy będą mieli możliwość poznać historię, kulturę i tradycję miejsc, do których się wybiorą. W ramach realizacji projektu zorganizowane zostanie aż sześć wycieczek autokarowych. Uczestnicy projektu zostaną zaproszeni do poznania tajemnic lokalnej historii, m.in. poprzez udział w warsztatach tematycznych w Muzeum Wsi Radomskiej.

TERMINY PLANOWANYCH WYCIECZEK:
Pierwsze grupy wkrótce zainaugurują wspomniany cykl wypraw po zakątkach województwa. Wycieczki autokarowe są bezpłatne dla jego uczestników, realizator zadania, oprócz transportu, biletów wstępu do punktów, które odwiedzą uczestnicy, zapewnia również m.in. ubezpieczenie oraz całodzienne wyżywienie (z drugim śniadaniem oraz ciepłym posiłkiem włącznie).

I tak, grupa uczestników zadania wybierze się:
- trzykrotnie do Warszawy (m.in. do ZOO, Centrum Nauki Kopernik, Ogrody i Zamek w Wilanowie, zamek królewski i Stare Miasto),
? Teresina/Niepokalanowa (m.in. Muzeum Strażackie),
? do Kozienic i Królewskich Źródeł,
? do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie oraz Góry Kalwarii.

Szczegółowy harmonogram każdej wycieczki można będzie poznać dzwoniąc pod nr tel. 606 717 041 lub wysyłając wiadomość na adres mailowy: biuro@sgr24.pl. Tu również będzie można zapisać się na dany wyjazd.


Od maja rozpocznie się cykl zajęć popularno-naukowych organizowanych w tonie nurtu science laboratory. Poprowadzą je m.in. dyplomowani nauczyciele: mgr Monika Kocur oraz mgr Aneta Kiełbasa. Na najmłodszych czekać będą warsztaty laboratoryjne, warsztaty fizyczne, warsztaty chemiczne oraz warsztaty biologiczne. Spotkania będą odbywały się m.in. na terenie Delegatury Urzędu Marszałkowskiego oraz w przystosowanych do tego typu zajęć placówkach w Radomiu. W sumie odbędzie się 60 godzin zajęć. Szczegóły dotyczące zajęć można poznać i zapisać dziecko pod nr tel. 606 717 041 lub w wiadomości mailowej. Adres: biuro@sgr24.pl.

W czerwcu, lipcu oraz w sierpniu odbywać się będą zajęcia warsztatowe z elementami języka angielskiego. W zajęciach wezmą udział max. 20-osobowe grupy dzieci. W ramach projektu odbędzie się 50-godzinny cykl zajęć w okresie jesiennym. Zajęcia prowadzić będą dyplomowani nauczyciele języka angielskiego.

W rozruszaniu szarych komórek z pewnością pomogą zajęcia matematyczno-logiczne oraz zajęcia z robotyki. W ciekawy i nieprzeciętny sposób uczestnicy spotkań przekonają się, że matematyka jest królową nauk. Zajęcia przygotuje mgr Marta Kwiecińska, specjalizująca się w indywidualnej pracy z dziećmi i młodzieżą. Pozwoli to zoptymalizować pracę wszystkich uczestników 40-godzinnego cyklu zajęć, którego początek zaplanowany został na czerwiec. Podobnie jak w przypadku innych zajęć, można się na nie zapisywać już od dzisiaj, tj. 9 kwietnia pod wskazanym wyżej numerem telefonu.

Ciekawie zapowiadają się zajęcia umuzykalniające, podczas których dzieci i młodzież przekonają się, że muzyka rzeczywiście łagodzi obyczaje. Cykl zajęć obejmie 50 godzin, a jego początek zaplanowany został na czerwiec.

Ciekawą propozycją będą zajęcia, na których dzieci poznają arkana robotyki, podstaw programowania i budowy robotów. Cykl zajęć obejmie 25 godzin, a weźmie w nich udział 40 osób.

Część warsztatową dla najmłodszych uczestników projektu uzupełnią zajęcia edukacyjno medialne. Ten cykl zajęć rozpocznie się w czerwcu i potrwa do września. Dotyczyć będzie umiejętnego korzystania z mediów, poruszania się w ich świecie oraz zagrożeń czyhających w mediach. Uczestnicy projektu będą mieli również możliwość poznania arkana pracy dziennikarskiej, reporterskiej i fotoreporterskiej. Cykl zajęć obejmie 60 godzin. Ze względu na dużą wartość podejmowanych zagadnień, w sumie w tym działaniu weźmie udział grupa co najmniej 60 osób. Odbywać się będą m.in. na terenie Delegatury Urzędu Marszałkowskiego, w redakcjach lokalnych mediów, placówkach kultury, a różne formy oddziaływania mediów dzieci i młodzież poznają również poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. Szczegóły dotyczące zajęć można poznać i zapisać dziecko pod nr tel. 606 717 041 lub w wiadomości mailowej. Adres: biuro@sgr24.pl.

Bardzo istotnym elementem projektu będą warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze dorosłych, szczególnie dotyczące uczuć i nastrojów dzieci i młodzieży oraz umiejętnej komunikacji z nimi na różnych poziomach. Koordynację nad cyklem tych zajęć sprawować będzie specjalista z dziedziny pedagogiki specjalnej, a prowadzącymi, obok koordynatora, będą m.in. zaproszeni specjaliści. Zajęcia i spotkania rozpoczną się w czerwcu i odbywać się będą m.in. na terenie Delegatury Urzędu Marszałkowskiego, placówkach kultury oraz innych radomskich ośrodkach przystosowanych do tego typu zajęć. Zainteresowani uczestnictwem w warsztatach proszeni są o kontakt telefoniczny (nr 606 717 041).

Wkrótce zainaugurowane zostaną również warsztaty pogłębiające więzi pomiędzy uczestnikami projektu poprzez rozwinięcie sprawności manualnej m.in. zajęcia artystyczne. Szczegóły i zapisy pod nr tel. 606 717 041.

Udział we wszystkich wydarzeniach dla jego uczestników jest bezpłatny. Za realizację projektu odpowiada Stowarzyszenie Gramy Razem, a odbywa się ono w ramach realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.


Data: 2024-04-14 10:39:53 | Kategoria: Inne / Pozostałe | Odwiedzin: 696
 





Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Koszmar Czarnych w meczu z młodzieżą ze Spały 07-12-2024
 
Radomiak zdobył jeden punkt z GKS-em Katowice 06-12-2024
 
Reprezentacje Polski Pisarzy i Ziemi Zwoleńskiej zmierzą się już po raz trzeci! 05-12-2024
 
Radomka przegrała w Bielsku-Białej do zera... 05-12-2024
 
Wojda Boxing Night 9 w sobotnie popołudnie 05-12-2024
 
Medalowe łupy radomskich zapaśników 03-12-2024
 
W sobotę XIII Memoriał Władysława Kramczyka 03-12-2024
 
Radomiak w elektryzującym boju uległ Motorowi 02-12-2024
 
Grzegorz Janek i Yurii Chalenko zwycięzcami Grand Prix 02-12-2024
 
Moya Radomka niespodziewanie poległa w Mogilnie 01-12-2024
 
Broń Radom zagra osiem sparingów przed rundą wiosenną 01-12-2024
 
Koszykarze HydroTrucku nie pękli przed Astorią. Ale wygrać im się nie udało 01-12-2024
 
Radomka krok od awansu do kolejnej rundy Pucharu CEV 28-11-2024
 
Czarni wygrali z krakowskimi Akademikami 28-11-2024
 
Z Radomiaka do reprezentacji Polski 27-11-2024
 



Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl