Warszawskie ZOO nie ma tajemnic przed uczestnikami edukacyjnego projektu Nawet rekordowo wysoka temperatura nie przeszkodziła w wyjątkowej wizycie w warszawskim ZOO, która odbyła się w ramach projekt pn. Edukacja na szlakach Mazowsza 2024 ? warsztaty i wycieczki dla dzieci i dorosłych. W wakacje jego uczestnicy wezmą udział jeszcze w czterech wyjazdach po ciekawych zakamarkach województwa Mazowieckiego.
Tegoroczny projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza polega na zorganizowaniu serii warsztatów edukacyjnych dla młodych mieszkańców Mazowsza i ich opiekunów, a wyjątkowym elementem jest organizacja serii wycieczek autokarowych szlakami Mazowsza. Ich uczestnicy mają możliwość poznać historię, kulturę i tradycję miejsc, do których się wybierają. W ramach realizacji projektu zorganizowane zostanie w sumie aż sześć wycieczek autokarowych. Pierwsza grupa zainaugurowała turystyczny cykl wypraw po zakątkach województwa w środę, 10 lipca. Oprócz całorocznych ścieżek dostępnych w warszawskim ogrodzie zoologicznym, dzięki pasji przewodnika, grupa miała możliwość zajrzeć do wyjątkowych miejsc na mapie ZOO, poćwiczyć pracę z mapą w terenie, posłuchać nieznanych dotąd historii dotyczących początków ogrodu, ale i obecnie dotyczących go ciekawostek. Był czas na spotkanie z najmniejszymi i największymi mieszkańcami ogrodu, zabawę ale i lekcję historii w Willi Żabińskich. ? Wielu uczestników wyjazdu podkreślało, że od zaprezentowanej strony ZOO jeszcze nie znało. A żywa lekcja historii w domu byłego dyrektora ogrodu pozwoliła spojrzeć na ten obiekt z nowej perspektywy ? nie kryje zadowolenia Michał Podlewski, koordynator projektu.
Wycieczki autokarowe są bezpłatne dla jego uczestników, realizator zadania, oprócz transportu, biletów wstępu do punktów, które odwiedzają uczestnicy, zapewnia również m.in. ubezpieczenie oraz całodzienne wyżywienie (z drugim śniadaniem oraz ciepłym posiłkiem włącznie).
Grupa uczestników zadania wybierze się jeszcze:
- dwukrotnie do Warszawy (17 lipca do Zamku Królewskiego w Wilanowie oraz we wrześniu do Centrum Nauki Kopernik),
? do Teresina/Niepokalanowa (m.in. Muzeum Strażackie, 5 sierpnia),
? do Kozienic i Królewskich Źródeł (30 lipca),
? do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie oraz Góry Kalwarii (23 lipca).
Szczegółowy harmonogram każdej wycieczki można poznać dzwoniąc pod nr tel. 606 717 041 lub wysyłając wiadomość na adres mailowy: biuro@sgr24.pl..
Udział we wszystkich wydarzeniach dla jego uczestników jest bezpłatny. Za realizację projektu odpowiada Stowarzyszenie Gramy Razem, a odbywa się ono w ramach realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.
|