Radomscy Mastersi z trzema mistrzowskimi medalami Trzy medale wywalczyli reprezentanci Radomia Daniel Kossowski i Janusz Popławski podczas 35. Mistrzostw Polski Masters w Lekkiej Atletyce, podczas których wystartowała rekordowa liczba uczestników: 606 osób w 12 kategoriach wiekowych!
Zmagania w Gorzowie Wielkopolskim wyłoniły najlepszych lekkoatletów w kategoriach powyżej 35. roku życia. Daniel Kossowski w kategorii M40 w biegu na 100 m zdobył tytuł wicemistrza Polski. Pomimo przeciwnego, mocnego wiatru, zyskał czas 11,69 sek. Dla sprintera był to generalny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy Masters, które odbędą się w październiku na Maderze w Portugalii. Zawodnik RLTL GGG będzie startował tam indywidulanie w biegach na 100m i 200m oraz w sztafecie reprezentacyjnej M40 4x100m.
Janusz Popławski rywalizował tymczasem w kategorii M75. Wywalczył dwa brązowe medale: w biegu na 100m z wynikiem 16,43 sek i w skoku w dal z wynikiem 3,61cm.
|
Data: 2025-07-14 09:24:09 | Kategoria: Inne / Lekkoatletyka | Odwiedzin: 224
|
|
|
|
|