|   On-line: 27
 
Udany debiut radomskich kartingowców z Motorsport Solutions
Młodzi kierowcy kartingowi radomskiej ekipy Motorsport Solutions mają za sobą dwa pierwsze weekendy wyścigowe na torze w Słomczynie. Na torze zaprezentowali się bracia: Franciszek, Jan i Antoni Bal, a w drugim występie dołączyli do nich ponadto: Antoni Lenart, Franciszek Wasik, Błażej Kosztrzewa, Alan Jakóbiak, Antoni Kalbarczyk.


Podopieczni Jakuba Wysokiego rywalizowali najpierw w pierwszej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski, z kolei tydzień później na tym samym torze, choć w zupełnie innych warunkach, ścigali się w serii Rok Cup Poland.

Podczas pierwszego weekendu wyścigowego siódmym miejscem w czwartym wyścigu klasy Baby Rok zaimponował w dniu swoich ósmych urodzin Franciszek Bal. Jego brat bliźniak, Jan Bal, dzięki równej i powtarzalnej jeździe zakończył z kolei zawody tylko dwie pozycje niżej w klasyfikacji generalnej.

Najstarszy z braci, 10-letni Antoni Bal, w Słomczynie debiutował w wyższej kategorii Junior Rok, jako najmłodszy i zdecydowanie najmniej doświadczony w stawce, w której zawodnicy ścigają się kartami o mocy ok. 36 KM. Trzy z czterech wyścigów radomianin ukończył jednak w pierwszej dziesiątce, zbierając cenne doświadczenie.

Tydzień później w namiocie Motorsport Solutions do „Bal Brothers” dołączyło aż pięciu nowych zawodników. Dziesiątym miejscem w pierwszym wyścigu klasy Rok Mini sezon rozpoczął 11-letni Antoni Lenart, obok którego w tej samej kategorii zadebiutował Franciszek Wasik.

W Baby Rok solidne tempo ponownie pokazali bracia Bal. Jan w licznie obsadzonej stawce dwukrotnie finiszował w pierwszej dziesiątce, dzięki czemu jest dziesiąty w klasyfikacji generalnej. Do pierwszej dziesiątki raz przebił się także Franciszek, który w tabeli jest trzynasty.

Obok bliźniaków w Baby Rok zadebiutowali ośmioletni Błażej Kostrzewa i dziewięcioletni Alan Jakóbiak, których najlepsze finisze to odpowiednio piętnaste i szesnaste miejsce. W pokazach klasy Baby Rok podczas drugiego weekendu w Słomczynie zadebiutował zaś sześcioletni Antoni Kalbarczyk.

Kolejny weekend nauki w klasie Junior Rok zaliczył z kolei Antoni Bal, kończąc zawody na trzynastym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Choć w lipcu ekipa Jakuba Wysockiego debiutowała pod nazwą Motorsport Solutions, jej członkowie mają blisko trzydziestoletnie doświadczenie w sportach motorowych, zarówno kartingu, jak i wyścigach samochodowych i rajdach. Młodzi zawodnicy, którzy na co dzień trenują na torze w Radomiu, w kolejnych zawodach wystartują w Bydgoszczy.

- To były dwa ekscytujące weekendy wyścigowe pełne emocji, ciężkiej pracy i intensywnej nauki - mówi szef zespołu Jakub Wysocki. - Jestem dumny z naszych młodych podopiecznych, a także całej ekipy, która w naszym oficjalnym debiucie spisała się na medal. Wyniki może nie do końca oddają nasz potencjał, ale na sukcesy i puchary przyjdzie jeszcze czas. Spędziliśmy ostatnie tygodnie na intensywnych treningach, a postępy, jakie zrobili w tym czasie nasi zawodnicy, są imponujące. Część z nich dopiero niedawno po raz pierwszy wyjechała na tor, a w ten weekend debiutowała w zawodach, a mimo wszystko była w stanie zakwalifikować się do wyścigów z zaledwie sekundą straty do czołówki polskiego kartingu. To bardzo obiecujący początek, a sezon dopiero się zaczyna.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!Data: 2020-07-15 14:11:59 | Kategoria: Inne / Sporty Motorowe | Odwiedzin: 1099
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Rusza nowy sezon w lidze amatorskiej 22-09-2021
 
Widowiskowy występ braci Bal we Włoszech 22-09-2021
 
Kapitan Cerradu Enea Czarni na początku sezonu nie zagra 21-09-2021
 
Nie rezygnuj z aktywności fizycznej! 21-09-2021
 
Radomiak rozpoczyna pucharową przygodę 21-09-2021
 
Libero Cerradu Enea Czarni jedzie na mistrzostwa świata! 21-09-2021
 
Poznamy półfinalistów Mirax Pucharu Polski 21-09-2021
 
Niezwykły jubileusz Leandro Rossi! To już 100 mecz z golem! 20-09-2021
 
Jurand Kuśmierczyk w pierwszej dziesiątce zawodów Yamaha bLU cRU 20-09-2021
 
Bilety na mecze E.Leclerc Moya Radomka 20-09-2021
 
Nowe władze w MZTS 20-09-2021
 
HydroTruck Radom, trzeci raz wypuścił wygraną z rąk... 19-09-2021
 
IV liga: Oskar Przysucha i Energia Kozienice zwycięskie 19-09-2021
 
Klasa A (gr. II): - KS Błotnica nadal w gazie, Centrum Radom gromi 19-09-2021
 
Wygrana Pilicy i Jodły na zakończenie 6. kolejki Tymex Lidze Okręgowej [TABELA] 19-09-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl