|   On-line: 41
 
Radomianin zaimponował podczas kartingowych mistrzostw Polski
Ośmioletni Franciszek Bal ukończył dwa z czterech wyścigów drugiej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski w pierwszej dziesiątce, a całe zawody w Bydgoszczy na jedenastym miejscu w kategorii Baby Rok.

Młody kierowca, pochodzącej z Radomia ekipy Motorsport Solutions zaimponował już podczas kwalifikacji, sięgając po dziesiąte pole startowe w stawce 21 kierowców, a następnie sięgając w piątkowych biegach finałowych odpowiednio po siódme i dziewiąte miejsce. Po jedenastym miejscu w trzecim finale ośmiolatek był na dobrej drodze by wywalczyć pozycję w pierwszej dziesiątce całych zawodów, ale kolizja w czwartym, ostatnim finale oznaczała, że ostatecznie został sklasyfikowany na jedenastym miejscu. To jednak i tak najlepszy wynik w karierze młodego radomianina.

Solidny weekend w Bydgoszczy za ma sobą także brat bliźniak Franciszka, Jan, który wszystkie cztery finały kończył w punktowanej piętnaste, w ostatnim z nich o włos rozmijając się z pierwszą dziesiątką, a całe zawody kończąc na wysokim, trzynastym miejscu.

Pierwsze punkty w swojej trwającej zaledwie dwa miesiące karierze wywalczył także dziewięcioletni Alan Jakóbiak, który ukończył trzy z czterech finałów, w ostatnim z nich sięgając po dwa oczka za czternastą pozycję i w całych zawodach zajmując osiemnastą lokatę.

W klasyfikacji całego sezonu po dwóch rundach Franciszek zajmuje trzynaste, Jan piętnaste, a Alan dwudzieste miejsce. Już za tydzień, w zawodach w Starym Kisielinie, barwy Motorsport Solutions reprezentował będzie ośmioletni Błażej Kostrzewa.

- Co za emocje! - mówi szef zespołu i były zawodnik, Jakub Wysocki. - Testowaliśmy niedawno w Bydgoszczy, dlatego liczyliśmy na udany weekend, ale rywalizując z dużo bardziej doświadczonymi kierowcami, którzy ścigają się już od kilku lat, nie mamy presji na wynik i w tym roku chcemy się jedynie uczyć. Mimo wszystko cała trójka naszych zawodników zaimponowała, a Franek był o włos od zakończenia całej rundy w pierwszej dziesiątce, w której uplasował się w dwóch z czterech biegów finałowych. Solidnie i powtarzalnie pojechał także Janek, którzy za każdym razem walczył tuż za plecami brata i również jest już bardzo blisko pierwszej dziesiątki. Punktami w swoich zaledwie drugich zawodach zaimponował z kolei Alan, co pokazuje, że nasze treningi i ciężka praca procentują. Nie możemy już doczekać się kolejnych zawodów.

inf. i fot. motorsportsolutionspl oraz Fotografia Walerczuk


Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!


Data: 2020-07-27 08:50:09 | Kategoria: Inne / Sporty Motorowe | Odwiedzin: 805
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Rusza nowy sezon w lidze amatorskiej 22-09-2021
 
Widowiskowy występ braci Bal we Włoszech 22-09-2021
 
Kapitan Cerradu Enea Czarni na początku sezonu nie zagra 21-09-2021
 
Nie rezygnuj z aktywności fizycznej! 21-09-2021
 
Radomiak rozpoczyna pucharową przygodę 21-09-2021
 
Libero Cerradu Enea Czarni jedzie na mistrzostwa świata! 21-09-2021
 
Poznamy półfinalistów Mirax Pucharu Polski 21-09-2021
 
Niezwykły jubileusz Leandro Rossi! To już 100 mecz z golem! 20-09-2021
 
Jurand Kuśmierczyk w pierwszej dziesiątce zawodów Yamaha bLU cRU 20-09-2021
 
Bilety na mecze E.Leclerc Moya Radomka 20-09-2021
 
Nowe władze w MZTS 20-09-2021
 
HydroTruck Radom, trzeci raz wypuścił wygraną z rąk... 19-09-2021
 
IV liga: Oskar Przysucha i Energia Kozienice zwycięskie 19-09-2021
 
Klasa A (gr. II): - KS Błotnica nadal w gazie, Centrum Radom gromi 19-09-2021
 
Wygrana Pilicy i Jodły na zakończenie 6. kolejki Tymex Lidze Okręgowej [TABELA] 19-09-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl