|   On-line: 39
 
Karting – Antoni Bal siódmy w Toruniu
Zaledwie 10-letni Antoni Bal zakończył kartingowe zawody Rok Cup Poland w Toruniu sięgając po swój najlepszy rezultat w debiutanckim sezonie w klasie Junior Rok GP. Na torze Awix Arena z dobrej strony pokazali się także jego zespołowi koledzy z pochodzącej z Radomia ekipy Motorsport Solutions.


Młody radomianin jest zdecydowanie najmłodszym i najmniej doświadczonym zawodnikiem w przeznaczonej dla minimum dwunastolatków klasie Junior Rok GP, do której dopuszczony został w tym roku warunkowo. Mimo wszystko Antoni Bal podkręca tempo z wyścigu na wyścig, walcząc z dużo bardziej doświadczonymi rywalami, którzy mają za swoim koncie także międzynarodowe sukcesy.

W Toruniu Antoni aż trzy z czterech finałów kończył w pierwszej dziesiątce, w ostatnim z nich finiszując na wysokim, siódmym miejscu. Dzięki temu całe zawody ukończył na dziesiątym miejscu z dorobkiem 23 punktów. W klasyfikacji generalnej sezonu 2020 radomianin jest dwunasty, choć opuścił dwie rundy tego sezonu.

W klasie Baby Rok z dobrej strony znów pokazali się jego młodsi bracia, ośmioletni bliźniacy Franciszek i Jan Bal. Ten pierwszy ma już za sobą walkę o podium w niedawnych wyścigach Kartingowych Mistrzostw Polski w Poznaniu, ale tym razem mimo dobrego tempa punktował tylko w jednym z czterech wyścigów. Mniej pecha miał drugi z braci, który punktował dwukrotnie, a w trzecim finale wywalczył świetne, siódme miejsce. Dzięki temu zawody zakończył na trzynastej pozycji.

Niestety tym razem bez punktów zawody zakończył Alan Jakóbiak, który w wyścigach kartingowych debiutował zaledwie trzy miesiące temu, ale już ma na swoim koncie punkty w Kartingowych Mistrzostwach Polski. Dziewięciolatek w jednym w wyścigów widowiskowo przebił się z 17. na rewelacyjne dziewiąte miejsce, ale po uderzeniu przez rywala na dwa kółka przed metą wypadł z punktowanej piętnastki.

Regularne postępy w klasie Mini Rok pokazał w Toruniu Antoni Lenart, który ukończył czwarty wyścig na punktowanym, czternastym miejscu, z kolei w pokazach klasy Baby Rok zadebiutował najmłodszy w zespole Antoni Kalbarczyk.

Już za cztery tygodnie podopieczni ekipy Motorsport Solutions wystartują w wyścigach serii Rok Cup Poland, które odbędą się w Bydgoszczy.

- To był dla nas kolejny intensywny weekend, choć szczerze mówiąc tym razem szczęście nie było po naszej stronie – mówi szef radomskiego zespołu, Jakub Wysocki. - Nasi młodzi podopieczni pokazali świetne tempo, ale mieli też sporo pecha, a w kilku przypadkach trochę niezależnych od nas problemów technicznych, które nie pozwoliły im pokazać pełni potencjału. Mimo wszystko Antoni Bal udowodnił po raz kolejny, że odważna decyzja o awansie do klasy Junior Rok GP była słuszna. Mimo niewielkiego doświadczenia Tosiek zaczyna walczyć jak równy z równym z dużo starszymi rywalami. Po ostatnich świetnych wyścigach w Poznaniu mieliśmy spore oczekiwania jeśli chodzi o klasę Baby Rok, ale ten weekend nie do końca poukładał się po naszej myśli, choć chłopcy pokazali spory potencjał. Jestem pewien, że w Bydgoszczy przełożą go we wrześniu na jeszcze wyższe pozycje na mecie i spore zdobycze punktowe. W Toruniu dołączyli do nas Antoni Lenart i Antoś Kalbarczyk, którzy także pokazali dobre tempo i postępy. Końcówkę tego nietypowego sezonu traktujemy już trochę jak rozgrzewkę i przygotowania do przyszłorocznej rywalizacji, ale chcemy zakończyć tegoroczne starty w Polsce mocnym akcentem.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2020-08-31 11:12:54 | Kategoria: Inne / Sporty Motorowe | Odwiedzin: 761
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Rusza nowy sezon w lidze amatorskiej 22-09-2021
 
Widowiskowy występ braci Bal we Włoszech 22-09-2021
 
Kapitan Cerradu Enea Czarni na początku sezonu nie zagra 21-09-2021
 
Nie rezygnuj z aktywności fizycznej! 21-09-2021
 
Radomiak rozpoczyna pucharową przygodę 21-09-2021
 
Libero Cerradu Enea Czarni jedzie na mistrzostwa świata! 21-09-2021
 
Poznamy półfinalistów Mirax Pucharu Polski 21-09-2021
 
Niezwykły jubileusz Leandro Rossi! To już 100 mecz z golem! 20-09-2021
 
Jurand Kuśmierczyk w pierwszej dziesiątce zawodów Yamaha bLU cRU 20-09-2021
 
Bilety na mecze E.Leclerc Moya Radomka 20-09-2021
 
Nowe władze w MZTS 20-09-2021
 
HydroTruck Radom, trzeci raz wypuścił wygraną z rąk... 19-09-2021
 
IV liga: Oskar Przysucha i Energia Kozienice zwycięskie 19-09-2021
 
Klasa A (gr. II): - KS Błotnica nadal w gazie, Centrum Radom gromi 19-09-2021
 
Wygrana Pilicy i Jodły na zakończenie 6. kolejki Tymex Lidze Okręgowej [TABELA] 19-09-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl