|   On-line: 26
 
Radomianie z Motorsport Solutions w pierwszej dziesiątce w Bydgoszczy
Radomscy kartingowcy mają za sobą udane zakończenie sezonu na torze w Bydgoszczy, gdzie młodzi kierowcy ekipy Motorsport Solutions zrobili kolejny krok w kierunku czołówki serii Rok Cup Poland.

Aż trzy z czterech wyścigów ostatniej rundy sezonu w pierwszej dziesiątce klasy Junior Rok kończył jedenastoletni Antoni Bal, który w sobotę, mimo zmiennych warunków, finiszował odpowiednio na siódmej i szóstej pozycji. To jego najlepsze rezultaty w tym roku. Dzięki nim młody radomianin zakończył zawody na ósmym miejscu, a cały debiutancki sezon w nowej kategorii na dwunastej pozycji.

Regularnie w pierwszej dziesiątce walczyli także jego młodsi bracia, ośmioletni bliźniacy Franciszek i Jan, którzy zakończyli bydgoskie zawody odpowiednio na dziesiątym i jedenastym miejscu, a cały sezon na dwunastej i piętnastej pozycji w kategorii Baby Rok.

W tej samej klasie w Bydgoszczy barwy Motorsport Solutions ponownie reprezentowali także tegoroczni debiutanci, Alan Jakóbiak i Błażej Kostrzewa, którzy dwukrotnie sięgnęli po kolejne punkty.

W mocno obsadzonej klasie Mini Rok w Bydgoszczy w barwach Motorsport Solutions debiutował Marcell Korchukov, aktualny kartingowy mistrz Niemiec, który otarł się o podium i dwukrotnie finiszował na ósmej pozycji. 12-latek nie mógł jednak postawić przysłowiowej kropki nad i, ponieważ z ostatniego wyścigu wyeliminowała go drobna usterka.

W Bydgoszczy radomski zespół wystawił również Antoniego Lenarta, który kontynuował zbieranie doświadczenia w klasie Mini Rok, a także Jakuba Redestowicza i Antoniego Kalbarczyka, którzy wzięli udział w przejazdach pokazowych.

Czwarta runda serii Rok Cup Poland była siódmym i w tym roku ostatnim weekendem wyścigowym w Polsce, ale ekipa Motorsport Solutions w tym sezonie planuje jeszcze udział w treningach i wyścigach zarówno we Włoszech, jak i w Niemczech. - To był szalony weekend z uwagi na zmienną pogodę i bardzo silne opady deszczu w sobotę – mówi szef zespołu Jakub Wysocki. - Chłopaki mieli jednak bardzo dobre tempo zarówno na suchym, jak na mokrym torze, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z ich jazdy. Mieliśmy po drodze kilka przygód i drobnych problemów, które w kilku wyścigach uniemożliwiły nam walkę o jeszcze lepsze pozycje, ale taki jest ten sport. Cieszę się, że razem z Intrepidem mogliśmy zaprosić do Polski aktualnego mistrza Niemiec, który nie tylko pokazał świetną jazdę, ale także był bardzo zaskoczony wysokim poziomem zawodników w naszym kraju. Szkoda, że nie udało nam się ostatecznie przypieczętować podium, ale wszystko jeszcze przed nami, a ten weekend był dopiero pierwszym krokiem naszej współpracy. Kończymy polski sezon wyścigowy, ale w najbliższych miesiącach mamy jeszcze w planach sporo testów i kilka wyjazdów zagranicznych, dlatego to będzie dla całego zespołu aktywna jesień i pracowite przygotowania do przyszłorocznych zmagań. Bardzo dziękuję nie tylko naszym zawodnikom i mechanikom, ale także wszystkim partnerom, którzy wspierają nas w naszej misji rozwoju młodych talentów i przyszłych gwiazd motorsportu.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2020-09-28 09:20:54 | Kategoria: Inne / Sporty Motorowe | Odwiedzin: 660
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Rusza nowy sezon w lidze amatorskiej 22-09-2021
 
Widowiskowy występ braci Bal we Włoszech 22-09-2021
 
Kapitan Cerradu Enea Czarni na początku sezonu nie zagra 21-09-2021
 
Nie rezygnuj z aktywności fizycznej! 21-09-2021
 
Radomiak rozpoczyna pucharową przygodę 21-09-2021
 
Libero Cerradu Enea Czarni jedzie na mistrzostwa świata! 21-09-2021
 
Poznamy półfinalistów Mirax Pucharu Polski 21-09-2021
 
Niezwykły jubileusz Leandro Rossi! To już 100 mecz z golem! 20-09-2021
 
Jurand Kuśmierczyk w pierwszej dziesiątce zawodów Yamaha bLU cRU 20-09-2021
 
Bilety na mecze E.Leclerc Moya Radomka 20-09-2021
 
Nowe władze w MZTS 20-09-2021
 
HydroTruck Radom, trzeci raz wypuścił wygraną z rąk... 19-09-2021
 
IV liga: Oskar Przysucha i Energia Kozienice zwycięskie 19-09-2021
 
Klasa A (gr. II): - KS Błotnica nadal w gazie, Centrum Radom gromi 19-09-2021
 
Wygrana Pilicy i Jodły na zakończenie 6. kolejki Tymex Lidze Okręgowej [TABELA] 19-09-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl