|   On-line: 37
 
Pracowity debiut radomian w World Series Karting
Pochodzący z Radomia bracia Bal mają za sobą pracowity debiut w prestiżowych mistrzostwach World Series Karting na włoskim torze Adria Intenational Raceway. Antoni oraz Franciszek i Jan byli w Adrii jednymi z najmłodszych w stawce ponad trzystu zawodników z całego świata!

Co prawda, cała trójka zakończyła rywalizację na etapie biegów kwalifikacyjnych, ale zebrane w Adrii doświadczenie z pewnością zaprocentuje w kolejnych startach, zarówno we Włoszech, jak i w Polsce - przekonuje Jakub Wysocki, szef ekipy. Widowiskową walką w półfinale kategorii OK popisał się z kolei czwarty z zawodników obsługiwanych przez radomski zespół Motorsport Solutions i ścigających się jako fabryczni kierowcy włoskiej marki Intrepid. 15-letni Ivan Klymenko liczył nawet na awans do finału, ale uszkodzenia podwozia po kontakcie z rywalem sprawiły, że kierowca z Ukrainy musiał zadowolić się 28. pozycją.

Prosto z Adrii cała czwórka udaje się na dwudniowe testy na inny słynny, włoski tor, w Lonato. Klymenko razem z zespołem w następny weekend wrócą jednak do Adrii na kolejne zawody cyklu WSK. - To był dla całego zespołu bardzo intensywny i pracowity debiut na najwyższym poziomie światowego kartingu – mówi szef ekipy, Jakub Wysocki. – Wiedzieliśmy, że tak młodym i niedoświadczonym zawodnikom trudno będzie w pierwszym starcie przebić się do finałów, dlatego nie nakładaliśmy na nich absolutnie żadnej presji jeśli chodzi o wynik i skupialiśmy się na systematycznym robieniu postępów. Cała czwórka mocno nam jednak zaimponowała. Antek w jednym z wyścigów kwalifikacyjnych klasy Junior widowiskowo zyskał aż 15 pozycji, ale podobnie jak Ivan kilka razy stracił sporo czasu z powodu niezawinionych kontaktów z innymi zawodnikami. Franek i Jasiek skupiali się na nawijaniu na koła kilometrów i nauce rywalizacji w tak prestiżowej serii jak WSK, kończąc weekend zaciętym pojedynkiem w ostatnim biegu kwalifikacyjnym klasy Mini. - Nasz pierwszy wyścigowy weekend we Włoszech pokazał nam nie tylko ogromny zapał naszych młodych zawodników, ale także świetną organizację całego zespołu. Choć zawody w Adrii były debiutem nie tylko dla naszych kierowców, ale także dla nas samych w serii na tak wysokim poziomie, stanęliśmy na wysokości zadania, za co bardzo dziękuję wszystkim mechanikom Motorsport Solutions. Otrzymaliśmy także kapitalne wsparcie od Intrepida, w tym m.in. podwozie, które zaledwie kilka dni temu testował kierowca Formuły 1, Yuki Tsunoda. To dowód nie tylko ogromnego zaufania, ale i zaangażowania naszego partnera. Wszystko to sprawia, że nie możemy już doczekać się kolejnych wyścigów, ale najpierw cały zespół udaje się do Lonato na kolejne cenne testy - uzupełnia.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!


Data: 2021-02-22 09:56:18 | Kategoria: Inne / Sporty Motorowe | Odwiedzin: 445
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Rusza nowy sezon w lidze amatorskiej 22-09-2021
 
Widowiskowy występ braci Bal we Włoszech 22-09-2021
 
Kapitan Cerradu Enea Czarni na początku sezonu nie zagra 21-09-2021
 
Nie rezygnuj z aktywności fizycznej! 21-09-2021
 
Radomiak rozpoczyna pucharową przygodę 21-09-2021
 
Libero Cerradu Enea Czarni jedzie na mistrzostwa świata! 21-09-2021
 
Poznamy półfinalistów Mirax Pucharu Polski 21-09-2021
 
Niezwykły jubileusz Leandro Rossi! To już 100 mecz z golem! 20-09-2021
 
Jurand Kuśmierczyk w pierwszej dziesiątce zawodów Yamaha bLU cRU 20-09-2021
 
Bilety na mecze E.Leclerc Moya Radomka 20-09-2021
 
Nowe władze w MZTS 20-09-2021
 
HydroTruck Radom, trzeci raz wypuścił wygraną z rąk... 19-09-2021
 
IV liga: Oskar Przysucha i Energia Kozienice zwycięskie 19-09-2021
 
Klasa A (gr. II): - KS Błotnica nadal w gazie, Centrum Radom gromi 19-09-2021
 
Wygrana Pilicy i Jodły na zakończenie 6. kolejki Tymex Lidze Okręgowej [TABELA] 19-09-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl