|   On-line: 30
 
Sławomir Pietrzyk kandydatem na prezesa MZPN!
Kierujący od lat radomskimi strukturami piłkarskimi Sławomir Pietrzyk, oficjalnie ogłosił, że będzie kandydował w wyborach na prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. - Jestem do dyspozycji wszystkich ludzi i klubów z terenu całego województwa - zadeklarował.


Od przeszło 10. lat, Sławomir Pietrzyk jest prezesem Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Odkąd związki okręgowe przeszły pod egidę związków wojewódzkich, został szefem radomskiej delegatury MZPN, zasiada też w zarządzie MZPN.

Do wyborów startuje z hasłem "Z przeszłością w przyszłość". - To nawiązanie do pięknej tradycji jaką jest obchodzone w tym roku 100-lecie piłki nożnej na Mazowszu. To jednak przede wszystkim patrzenie w przyszłość i ogromna determinacja do łączenia, a nie dzielenia i budowy związku nowoczesnego, ale takiego, dla którego każdy klub jest najważniejszy, nawet ten najmniejszy - podkreśla Pietrzyk.

W swoim programie wyborczym zawarł sześć najważniejszych tez:
1. Szkolenia
2. Organizacja i finanse
3. Scalanie środowiska piłkarskiego
4. Sprzyjanie rozgrywkom piłkarskim
5. Wsparcie dla piłki kobiecej i futsalu
6. Budowanie wizerunku MZPN

- Właściwie od zawsze jestem związany z piłką nożną. Byłem piłkarzem, prezesem klubu, działaczem związku, prezesem okręgu, piłkę mam we krwi. Teraz zdecydowałem się ubiegać o fotel prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, którą to decyzję poprzedziły rozmowy, konsultacje z całym środowiskiem województwa mazowieckiego od Ostrołęki i Ciechanowa, poprzez Płock, Siedlce i oczywiście Radom. Wierzę, że zdobyte doświadczenie i wiedza pozwolą mi realizację zamierzeń, planów związanych z budową nowoczesnych struktur, przyjaznych wszystkim i każdemu z osobna, któremu na sercu leży dobro piłki na Mazowszu - tłumaczy Sławomir Pietrzyk.

- MZPN to jeden z najbogatszych związków w Polsce. Przeznaczenie kwoty 1,5 mln zł na szkolenia rozwiązałoby wiele problemów z brakiem sędziów, czy trenerów. Nie będzie potrzeby, żeby mecze dzieci w młodszych rocznika były sędziowane przez trenerów. Uważam, że należy zaangażować młodych sędziów, dać im sprzęt i możliwości - uważa Pietrzyk.

Jego zdaniem, pozyskanie sponsorów tytularnych poszczególnych lig, utworzenie wreszcie jednej, silnej grupy IV ligi, ale też stworzenie klasy rozgrywkowej pomiędzy wspomnianą IV ligą, a okręgówkami, to pomysły potrzebne i możliwe do wykonania. Tym bardziej, że Sławomir Pietrzyk zadeklarował, że ma już sponsora tytularnego dla IV ligi, gotowego wyłożyć 100 tysięcy złotych na ten cel.

- Bardziej otwarte byłyby natomiast rozgrywki A i B Klasy, bo dzisiejszy podręcznik licencyjny to fikcja. Na tym poziomie to zabawa w amatorską piłkę, więc nie potrzeba dodatkowych barier, żeby grać w ligach - podkreśla.

Pomysłów na realizację założeń wyborczych ma Sławomir Pietrzyk bardzo wiele. - Na pewno MZPN pod moją egidą będzie związkiem innym - otwartym, przyjaznym, o przejrzystym wizerunku - zapewnia Sławomir Pietrzyk.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!


Data: 2021-04-13 14:08:20 | Kategoria: Piłka Nożna / | Odwiedzin: 517
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej z nowymi władzami 14-05-2021
 
Młodzi szachiści rywalizowali o tytuł mistrzowski 14-05-2021
 
FUTBOLOWY WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY 13-05-2021
 
Kutyła i Zuba powalczą podczas Babilon MMA 22 13-05-2021
 
Znów ciekawie w Tymex Lidze Okręgowej [TABELA] 12-05-2021
 
Klasa A (gr. II): Faworyci kompletują punkty 12-05-2021
 
Maciej Żmudzki i trzech muszkieterów z Radomia w HydroTrucku 12-05-2021
 
Radomiak nie sprostał liderowi tabeli z Niecieczy 12-05-2021
 
Doświadczona atakująca wzmocniła Radomkę! 12-05-2021
 
Damian Wrzesiński będzie bronił tytułu mistrzowskiego podczas gali w Pionkach 12-05-2021
 
Radomianin z awansem do Serie A! 11-05-2021
 
Futbolowy rozkład jazdy na środę 11-05-2021
 
Hitowa koszulka na hitowy mecz Radomiaka czeka na Ciebie! 10-05-2021
 
Mogielanka Mogielnica traci cenne punkty, jednak trener zachowuje optymizm 11-05-2021
 
Młodzicy RCS-u brązowymi medalistami na Mazowszu 10-05-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl