|   On-line: 30
 
Antoni i Franciszek Bal z punktami podczas KMP!
Bracia Antoni i Franciszek Bal wywalczyli punkty podczas ekscytującej, pierwszej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski na torze w Poznaniu.

Młodzi zawodnicy z Radomia już w lutym rozpoczęli swój drugi pełny sezon startów debiutując w prestiżowym, włoskim cyklu World Series Karting jako fabryczni kierowcy marki Intrepid. Teraz przyszedł czas na inaugurację sezonu Kartingowych Mistrzostw Polski.

Na torze w Poznaniu wysokim dziesiątym miejscem w trzecim wyścigu finałowym klasy OK Junior w niedzielę rano zaimponował 11-letni Antoni Bal, który całe zawody zakończył na szesnastej pozycji, z dorobkiem sześciu oczek. Radomianin uzyskał także trzeci najlepszy czas okrążenia w czwartym finale. Z kolei w obu finałowych biegach kategorii Mini Rok punktował młodszy z braci, ośmioletni Franciszek, który ukończył zawody na piętnastej pozycji, sięgając po 21 punktów.

- Cieszę się, że wreszcie rozpoczęliśmy polski sezon kartingowy – mówi Antoni Bal. – To były bardzo emocjonujące zawody. Co prawda nie wszystko poszło po naszej myśli, ale mieliśmy bardzo dobre tempo, a ja jako kierowca wiem co mogę jeszcze poprawić, dlatego nie mogę się już doczekać kolejnych wyścigów.

- Mieliśmy dziś szansę na dużo lepsze wyniki, dlatego czuję spory niedosyt, ale po niezawinionej kolizji z drugiego sobotniego biegu eliminacyjnego dzisiaj trudno było przebić się wyżej – dodaje Franciszek Bal. – Tym bardziej że w drugim wyścigu ścigałem się w zupełnie nowych dla mnie warunkach, na mokrym torze, co było dla mnie pierwszym takim startem w tym roku, ale też bardzo cennym doświadczeniem.

- To był dla nas bardzo pracowity i ekscytujący weekend – mówi szef zespołu Jakub Wysocki. – Antoni i Franciszek pokazali bardzo dobre tempo i sięgnęli po punkty, ale obaj mieli też w ten weekend trochę pecha. Antek miał szansę na pierwszą dziesiątkę, ale na tym torze nawet najmniejszy błąd jest bardzo kosztowny czasowo. Z kolei po uderzeniu przez rywala w drugim biegu eliminacyjnym Franek startował dziś z końca stawki, co bardzo utrudniło mu zadanie. Obaj mieli jednak dużo lepsze tempo niż sugerują to ostateczne wyniki, a to bardzo budujące przed kolejnymi wyścigami. Tym bardziej, że za tydzień ścigamy się w Słomczynie.

W najbliższy weekend zawodnicy ekipy Motorsport Solutions wystartują w pierwszej rundzie serii Rok Cup Poland. W Słomczynie do Antoniego i Franciszka dołączy trzeci z Bal Brothers, Jan. Barwy zespołu z Radomia reprezentować będą także Antoni Lenart w klasie Junior Rok oraz Antoni Kalbarczyk w przejazdach pokazowych.


Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2021-05-25 10:07:24 | Kategoria: Inne / Sporty Motorowe | Odwiedzin: 447
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Rusza nowy sezon w lidze amatorskiej 22-09-2021
 
Widowiskowy występ braci Bal we Włoszech 22-09-2021
 
Kapitan Cerradu Enea Czarni na początku sezonu nie zagra 21-09-2021
 
Nie rezygnuj z aktywności fizycznej! 21-09-2021
 
Radomiak rozpoczyna pucharową przygodę 21-09-2021
 
Libero Cerradu Enea Czarni jedzie na mistrzostwa świata! 21-09-2021
 
Poznamy półfinalistów Mirax Pucharu Polski 21-09-2021
 
Niezwykły jubileusz Leandro Rossi! To już 100 mecz z golem! 20-09-2021
 
Jurand Kuśmierczyk w pierwszej dziesiątce zawodów Yamaha bLU cRU 20-09-2021
 
Bilety na mecze E.Leclerc Moya Radomka 20-09-2021
 
Nowe władze w MZTS 20-09-2021
 
HydroTruck Radom, trzeci raz wypuścił wygraną z rąk... 19-09-2021
 
IV liga: Oskar Przysucha i Energia Kozienice zwycięskie 19-09-2021
 
Klasa A (gr. II): - KS Błotnica nadal w gazie, Centrum Radom gromi 19-09-2021
 
Wygrana Pilicy i Jodły na zakończenie 6. kolejki Tymex Lidze Okręgowej [TABELA] 19-09-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl