|   On-line: 53
 
Jurand Kuśmierczyk w pierwszej dziesiątce zawodów Yamaha bLU cRU
Pochodzący z Radomia Jurand Kuśmierczyk w bardzo dobrym stylu zakończył swój udział w serii Yamaha bLU cRU, skupiającej najbardziej utalentowanych kierowców w wyścigach motocyklowych. 17-letni zawodnik Szkopek Team dwukrotnie zajmował dziewiąte miejsce w kończących mistrzostwa zawodach na Circuit de Catalunya.

Młody kierowca wystąpił w dwóch ostatnich rundach Yamaha bLU cRU, zastępując kontuzjowanego Dawida Nowaka, młodszego z podopiecznych Pawła Szkopka. Podczas obu weekendów zajmował punktowane miejsca, potwierdzając duży talent i potencjał do walki z najlepszymi. W sobotę na torze Circuit de Catalunya poradził sobie w zróżnicowanych warunkach, bo drugi wyścig rozgrywany był przy niewielkich opadach deszczu. W obu wyścigach Jurand Kuśmierczyk zajął dziewiąte miejsce, choć w drugim sobotnim starcie momentami jechał nawet na szóstej pozycji.

– Patrzę pozytywnie na ten weekend wyścigowy i jestem zadowolony z dziewiątego miejsca w wyścigach. Była to dla mnie druga i jednocześnie finałowa runda Pucharu Yamaha R3 bLU cRU. Jestem szczęśliwy, że mogłem ścigać się w tak prestiżowej serii pod okiem najważniejszych osób z Yamaha Racing i zobaczyć w jakim miejscu jestem jako zawodnik - podsumował swój występ Kuśmierczyk.

Młody radomianin startował do tej pory m.in. pucharze i mistrzostwach Polski PitBike, gdzie w ubiegłym roku zdobył drugie miejsce. W obecnym sezonie prowadzi w mistrzostwach Czech i mistrzostwach Słowacji. Przygodę ze sportami motorowymi zaczął od motocrossu, by w 2019 roku przesiąść się na motocykl wyścigowy. Udział w zawodach Yamaha bLU cRU był dla niego pierwszą okazją do sprawdzenia się w rywalizacji z największymi motocyklowymi talentami. W serii brali udział czołowi młodzi zawodnicy z całego świata, m.in. z Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii czy Brazylii. Puchar rozgrywany był podczas rund mistrzostw świata WSBK, pod okiem szefów fabrycznych zespołów.

– Jesteśmy zadowoleni, bo Jurand już w drugim starcie w Pucharze Yamaha R3 bLU cRU osiągnął znakomity wynik i pokazał potencjał. Jeżeli w następnym roku przygotujemy się do tej serii przed sezonem, a nie będzie to z tzw. doskoku, to będziemy w stanie walczyć co najmniej o miejsca w pierwszej dziesiątce, a wierzę w to, że nawet o podia. Szkoda, że sezon w tej serii się skończył, bo Jurand dopiero się rozkręcał, a Dawid Nowak mógłby wrócić i razem mogliby walczyć o jak najlepsze pozycje i dumnie reprezentować nasz kraj - skomentował Paweł Szkopek, najbardziej utytułowany polski motocyklista i szef Szkopek Teamu, wspierającego obu naszych utalentowanych kierowców.

Pierwszą edycję serii Yamaha bLU cRU po pasjonującej walce wygrał Hiszpan Iker Garcia Abella, do ostatniego wyścigu tocząc walkę ze swoim rodakiem Julianem Giralem. W nagrodę 17-latek będzie mógł w przyszłym sezonie wystartować w mistrzostwach świata World Supersport300 przy pełnym wsparciu fabrycznej ekipy Yamahy.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!Data: 2021-09-20 09:01:51 | Kategoria: Inne / Sporty Motorowe | Odwiedzin: 278
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Dołączyłeś już do LEO#legenda? To jedna z ostatnich szans! 21-10-2021
 
Skrzatki AT Masters Drużynowymi Mistrzyniami Województwa 21-10-2021
 
Sebastian Warda nowym środkowym Czarnych Radom 21-10-2021
 
FUTBOLOWY WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY 21-10-2021
 
Oskar Przysucha zdobywcą Mirax Pucharu Polski 20-10-2021
 
Kolejny ligowy bój Radomiaka w poniedziałkowy wieczór 20-10-2021
 
Zgłoś drużynę do rozgrywek Radomskiego NBA! 20-10-2021
 
W środę poznamy triumfatora w Mirax Pucharze Polski 19-10-2021
 
Bracia Bal zadebiutowali w światowym finale kartingowców 19-10-2021
 
Wojownicy z Pionek z cennymi trofeami 19-10-2021
 
Dariusz Banasik: - Chcieliśmy wygrać na Jagiellonii... 19-10-2021
 
Radomiak wywalczył jeden punkt w Białymstoku 18-10-2021
 
Telewizja Polska robi program o Akademii Radomiaka Radom 18-10-2021
 
Worek medali reprezentantów RKSW Oyama Karate 18-10-2021
 
Varsovia Warszawa za mocna dla PreZero APR Radom 17-10-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl