• Arcyciekawa piłkarska sobota w lidze okręgowej
    Dodał: RadomSport.pl / Data: 15-08-2009, 10:45
    Aż sześć spotkań zostało rozegrany dziś w okręgówce. Od zwycięstwa rozgrywki rozpoczęły KS Magnuszew, Legion Głowaczów, Sadownik Błędów, Powiślanka Lipsko i Oronka Orońsko. Mecz Oronki oglądało niemal DWA TYSIĄCE kibiców. Do niespodzianki doszło w Przysusze.

Podwójne święto przeżyli kibice futbolu w Orońsku. Po uroczystej sumie w kościele parafialnym niemal dwa tysiące osób przeniosło się na pobliskie boisko, gdzie Oronka rozbiła KS Potworów 3:0. W środku pola dzielił i rządził Michał Taras. O postawie gości tymczasem można powiedzieć tyle, że jeżeli już zdecydowali się na strzał, to albo był niecelny, albo na tyle nieskuteczny, żeby Leszek Boruch, bramkarz Oronki bez trudu go wyłapał. - Zwycięstwo zawdzięczamy jednak grze w środku pola, którą zaskoczyliśmy rywali - podkreślił w rozmowie z RadomSport.pl golkiper.

ORONKA OROŃSKO - KS POTWORÓW 3:0 (2:0)
    Bramki:
    Czarnecki (20.), Taras (40. - karny), Arak.
    Oronka: Boruch - Rzechowski (61. Ofiara), Gumulak, Suligowski, Nogaj, K. Czarnecki, Faliński, B. Nogaj, Taras, M. Nogaj, P. Czarnecki (65. Arak).

***
    Pojedynek w Magnuszewie był popisem snajpera Pawła Staniszewskiego. 31-letni napastnik udowodnił, że z niejednego pieca chleb jadł, a przeciwko Skaryszewiance zagrał wyśmienite zawody. Trzy bramki na inaugurację pozytywnie wróżą dla niego przed całą rundą.

KS MAGNUSZEW – SKRYSZEWIANKA SKARYSZEW 5:2 (2:1)
    Bramki:
    Staniszewski (15., 55., 80.), Leszczyński (30.), Główka (90.) - Sułkowski (40.), Bukowski (88.).

***
    Pechowo wypadła dla gospodarzy inauguracja rozgrywek. Beniaminek z Mogielnicy, grający na dodatek derby regionu, był zespołem lepszym, przeważał, a tymczasem koplet punktów zgarnął Sadownik.
    Jedyna bramka meczu padła w 70. minucie. Damian Truszkiewicz sprokurował rzut karny i na dodatek wyleciał z boiska, bo sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Goście nie zmarnowali okazji.
    Mogielanka mogła, a nawet powinno zremisować. W 80. minucie karnego przestrzelił Mateusz Pawłowski i zwycięstwo zostało przy gościach.
    - Szkoda, że zabrakło skuteczności, bo zwłaszcza przez kwadrans drugiej połowy to my dyktowaliśmy warunki gry na boisku. Może chłopcom zabrakło odrobiny luzu, a może po prostu szczęścia - dywaguje trener Mogielanki Łukasz Wiśnik.

MOGIELANKA MOGIELNICA – SADOWNIK BŁĘDÓW 0:1 (0:0).
    Mogielanka:
    Czerwiński - R.Skonieczny, Goleń, Truszkiewicz, Namielski, Burchard (65. Cieślik), Dzióba, Pawłowski, M.Skoniecznym (75. Dąbrowski), Dziuba, Jaworski.

***
    Po ciężkim boju Legion Głowaczów pokonał Proch Pionki. - Nie wiem, czy to my zagraliśmy tak słabo, czy rywale tak dobrze, ale trzeba przyznać, że goście tworzą super drużynę - powiedział Kamil Witkowski, prezes głowaczowian.
    A Prohcoei nasprawdę niewiele brakowało do co najmniej remisu. W 79. minucie goście, a ściślej Karol Klimowicz egzekwowali rzut karny. Został o jednak obroniony przez Sylwestra Krynickiego, dzięki czemu Legion może cieszyć się z kompletu punktów na inaugurację sezonu.
    - Zasłużyliśmy na co najmniej remis - ubolewał niepocieszony trener Prochu Łukasz Glista. Żal szkoleniowca był tym większy, że sam nie mógł wystąpić na boisku. Na piątkowym treningu doznał skomplikowanej kontuzji nogi i zaszła konieczność założenia gipsu.

LEGION GŁOWACZÓW - PROCH PIONKI 2:1 (1:1)
    Bramki: Krupa (1.), Konrad Wolski (72.) - Nowak (16.).
    Proch: Matysiak - Kołodziejczyk, Klimowicz, Molga, Gębczyk, Jurczak, Matejek, Michalski, Szczepański, Nowak, Noga (Skalski).

***
    Do sporej niespodzianki doszło w Przysusze. Wydawało się, że Polonia "zje" na dzień dobry Oskara, a tymczasem gospodarze zdołali popsuć szyki faworytowi.
    Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, bo najpierw prowadził Oskar, potem był remis, prowadzenie polonistów, aż wreszcie doszło do podziału punktów.
    - Nie możemy tracić punktów w takich meczach - ubolewa iłżecki trener Bolesław Strzemiński. - Co prawda początek ułożył się dla nas fatalnie, ale opanowaliśmy sytuację i dyktowaliśmy warunki na boisku. Niestety, zabrakło konentracji i tylko zremisowaliśmy.

OSKAR PRZYSUCHA - POLONIA IŁŻA 2:2 (1:1).
    Bramki:
    Obuch (2), Sapieja (75.) - Zięba (39.), Chudyba (74.).
    Oskar: Seta - Bińkowski, D.Siwek, Ofiara, Tomasik, K.Siwek, Obuch, Słomski (70. Konrad Wilk), Łukasz Wójtowicz (46. Pęk), Kusztal (58. Wydra), Ł.Sapieja (80. J. Sapieja)
    Polonia: Myszka - Godzisz, Marcin Wiatrak, Ziółek, Chmielewski, Skorupa, Kłos (60. Bajor), Rysiewski, Cheda, Zięba, Chudyba.