• Piotrówka i Czterdziestka na podium!
    Dodał: RadomSport.pl / Data: 07-09-2009, 15:05
    O przyszłość basketu w Radomiu chyba możemy być spokojni. Piotrówka zajęła drugie, a Czterdziestka trzecie miejsce w silnie obsadzonym turnieju kadetów o Puchar Prezydenta Radomia. Lepsza okazała się tylko Polonia Warszawa.

W organizowanym po raz kolejny turnieju wystartowało osiem naprawdę liczących się w kraju ekip w kategorii kadetów: Polonia Warszawa, Novum Bydgoszcz, Stal Stalowa Wola, ŁKS Łódź, Britam Gliwice, Bryza Kolbudy oraz Piotrówka Radom i Czterdziestka Radom. Miejscowe zespoły spisały się bardzo dobrze, a triumf Piotrówki prowadzonej przez Karola Gutkowskiego był naprawdę na wyciągnięcie ręki.

Czterdziestka, której trenerem jest Jacek Spyt, zajęła w grupie pierwsze miejsce pokonując ŁKS Łódź 56:48, Britam Gliwice 52:48 i ulegając Bryzie Kolbudy 51:45.
    Piotrówka pokonała w grupie Novum Bydgoszcz 72:52, uległa warszawskiej Polonii 39:58 i wygrała ze Stalą Stalowa Wola 63:45.

W meczu półfinałowym los skojarzył obie ekipy z Radomia. Po niezwykle emocjonującym pojedynku lepsza okazała się prowadząca przez cały mecz Piotrówka, wygrywając 52:48.
    Jeszcze bardziej zacięty był finał, w którym Piotrówka ponownie spotkała się z Polonią. Tym razem radomianie dzielnie stawiali czoła faworytowi, ale po dramatycznej końcówce ulegli stołecznym 48:50.
    W meczu o trzecie miejsce, Czterdziestka pokonała ŁKS Łódź 51:42.

Do pierwszej piątki turnieju zostali wybrani: Jakub Stanios i Mateusz Popiel z Piotrówki (ten drugi najlepiej w turnieju rzucał za trzy punkty) oraz Maciej Parszewski z Czterdziestki.
    MVP turnieju został Konrad Banit z Polonii Warszawa.